CZYM SĄ LICZARKI BILONU I JAK JE DOBIERAĆ?

    Tel. (58) 660 34 34
    Tel. (58) 660 34 66
  • Poleć produkt
Czym są liczarki do bilonu?Liczarki do bilonu pozwalają zachować czas i zwiększają wydajność liczenia posortowanego bilonu. Eliminują błędy, jakie mogą być popełnione przy ręcznym liczeniu monety po monecie. Do liczenia nieposortowanego bilonu stosuje się sortery.Monety umieszczane są w podajniku liczarki. Maszyna automatycznie, liczy, sortuje (w przypadku sortera), dzieli na partie i sumuje całość. Wybieranie nominału odbywa się poprzez ustawianie średnicy i grubości monety.

Wybór liczarki do bilonuIle monet potrzebuję przeliczyć w danym czasie?Każda liczarka stworzona jest do przeliczania określonej ilości monet na minutę. Jeśli szybkość nie odgrywa większego znaczenia, może wystarczyć ręczny sorter. Ręczny sorter monet wymaga operatora do przekręcenia korby, aby załadować monety do maszyny. Kiedy korba jest przekręcona, monety wpadają do odpowiednich miejsc i są zliczane. Jeżeli natomiast ma się do czynienia z sytuacją, w której wymagana jest duża ilość monet do sortowania, elektryczny sorter lepiej sprosta tym wymaganiom. Niektóre liczarki bilonu są w stanie liczyć do 2600 monet na minutę, co oznacza 156 000 monet na godzinę. 

Jaką walutę planujesz liczyć?Z reguły liczarki są dostosowane do liczenia monet w jednej walucie. Jednak ich konstrukcja (ustawianie rozmiaru monety) pozwala na szybkie dostosowanie do liczenia monet wielu innych krajów, monet ze złota, żetonów itp. Natomiast sortery do bilonu są ściśle dostosowane do jednej waluty. 

Jakie są wymagania, co do bezpieczeństwa?Wiele sorterów bilonu ma możliwość odrzucania, która wydziela podejrzane monety od reszty monet. Cecha ta skutecznie zabezpiecza przed zliczeniem fałszywek lub monet obcych krajów. 
liczarka Glover CC-70
2 693,70 zł
(2 190,00 zł)
liczarka Glover CC-20
2 274,27 zł
(1 849,00 zł)